Konteyner

Soğutucu (Reefer) Konteyner

Yakıtlı ve elektrikli motorlarla desteklenen soğutucu ünitesine sahip konteyner türleridir. Çelik veya alüminyum tercih edilir. Genellikle gıda ürünleri için kullanılır. Ayrıca bazı düşük sıcaklıklarla saklanması gereken ilaç, vb. malzemeler için de kullanılmaktadır.

Konteynırın zemini, konteynere soğutulmuş hava gönderen T şeklinde zemin kaplamasına sahiptir. Bu, mallar arasında tutarlı bir hava akışı olmasını sağlar. -30 ° C ile + 30 ° C arasında herhangi bir sıcaklığı koruyabilirler.

Sebze, meyve, dondurma, ilaç veya et gibi sıcaklığa duyarlı ürün taşımacılığında kullanılır. Her öğenin farklı bir sıcaklık gereksinimi vardır ve tazeliğini korumak için muhafaza edilmesi gerekir. Soğutuculu konteyner aynı anda hem soğutmak hem de dondurmak için bölümlere ayrılabilir. Elektrik sağlayan bir jeneratör tarafından çalıştırılır. Taşıma esnasında soğutucunun enerji ihtiyacı yakıt tarafından sağlanır. Güç ve bakım gereksinimleri göz önüne alındığında pahalıdır.

İnsanlar genellikle bu tip konteynerlerın sadece ürünü soğutmak için kullanıldığını düşünürler. Ancak gerektiğinde +30 °C'ye kadar sıcaklıkları koruyabilirler. Sadece malları soğutmak amacı ile kullanılmadığını bilmek önemlidir. Taşımacılık esnasında ürünün bozulmaması için gerekli ısı değerini muhafaza ederler.Bu Kategoriye Ait Ürünler

Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var?

Ürünlerimiz ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bizi arayın!